Obserwatorzy

sobota, 2 listopada 2013

Żeby był, żeby chciał być, żeby nie zniknął


Dlaczego tak ciężko jest nam pogodzić się z pewnymi rzeczami? Dlaczego nie potrafimy na coś przymknąć oczu? Dlaczego nie potrafimy być lepsi, szczególnie dla osób, które kochamy?
Jak łódź zaczyna tonąć to nie pomaga nawet wylewanie wody wiadrami, trzeba skakać na głęboką wodę i liczyć na to, że mimo braku kapoka i umiejętności pływania uda nam się wypłynąć na powierzchnie bez uszczerbku na zdrowiu.
Jak sprawić by już zawsze było tak, jak chcemy? Jak wpłynąć na kogoś, żeby odpuścił i zrozumiał? Jak wymóc to na kimś, gdy nie pomaga już nic?
Ja bym tylko chciała by nikt już nie mącił mojej wody, bym mogła zostać tam, gdzie czuję się dobrze, gdzie czuję się najlepiej i się nie boję, byś Ty mógł tam zostać ze mną. Byśmy spróbowali, wzięli życie takim jakie jest i się nie bali. Bo mamy siebie, będziemy mieli jeszcze więcej. Będziemy mieli tak wiele, że te drobne niedoskonałości jakoś przestaną mieć znaczenie. Będę mogła odetchnąć będąc tu i zrobię wszystko byś Ty też mógł się tak czuć.
 Fascynują mnie ludzie, którzy robią więcej, niż mówią. Mogłabym stać się kimś takim. 
  — Sylvia Plath, "Dzienniki 1950-1962"Nie zostawiaj mnie na pożarcie tym wszystkim ludziom, którzy nie są Tobą.


 Po tobie może być już tylko koniec świata.  — Jakub Żulczyk


 
Nie ma. Słyszysz, jak mrocznie to brzmi? Nie ma mnie we mnie, poza mną i obok. Nie drżę, nie oddycham, serca nie znam, nie dotykam niczego, nie dotyka mnie nic. Światło zgasło, gęsia skórka zjadła ciało. Zimno.Gdy jesteśmy szczęśliwi, zawsze jesteśmy dobrzy.
Ale gdy jesteśmy dobrzy, nie zawsze jesteśmy szczęśliwi.
— Oscar Wilde

nie pytaj mnie o jutro, to za tysiąc lat.
— zawsze tam gdzie ty

 
Za bardzo się obawiasz. Musisz o tym zapomnieć. Jeżeli tylko zapomnisz, na pewno wydobrzejesz.
— Haruki Murakami


Zawsze źle znosiłem zmuszanie mnie do robienia czegoś, czego nie chciałem robić, zwłaszcza w czasie, gdy nie miałem na to ochoty. Kiedy jednak mogłem zrobić coś, na co miałem ochotę, w dodatku wtedy, kiedy chciałem i tak jak chciałem, poświęcałem temu wszystko.
— Haruki Murakami


“ Są takie piosenki przy których zamykasz uszy i zdjęcia dla których zamykasz oczy. Są też zapachy, których wolisz nie pamiętać oraz usta, dla których zrezygnowałabyś ze świata. ”

 
Odkąd poznałem Cię, kochanie, powinnaś wiedzieć, że nigdy nie mógłbym iść bez Ciebie..
— LemON


Potrzebuję rozmowy z kimś kto ma taki sam bałagan w głowie jak ja, nikt inny tego nie zrozumie.
— za dużo herbat

Bo jesienią wszystko umiera;
ptaki, drzewa, Ty i ja.
— Ale na wiosnę wszystko urośnie; ptaki, drzewa, Ty i ja. prawda ?

1 komentarz:

  1. Często nie potrafimy się z czymś pogodzić, może dlatego iż dopiero wtedy gdy coś tracimy zaczynamy to doceniać. Może dlatego pogodzenie się z tym sprawia tak wiele bólu. Nigdy nie jest też tak jak tego chcemy, nigdy nie będzie więc powinniśmy doceniać to co mamy, cieszyć się z każdej drobnostki i szukać pozytywów w negatywnym bałaganie.

    OdpowiedzUsuń