Obserwatorzy

piątek, 2 marca 2012

I was too busy thinking about having sex with you.


Wiosna w trym roku dała o sobie znać trochę wcześniej, niż później, trochę pośpieszniej i trochę nieoczekiwanie. Próby przejęzyczenia idą zawsze na marne, gdyż na dworze panuje lekko nadgniły świat kolorowego syfu, który został wstydliwie i nagle odkryty poprzez śniegowe roztopy. Zwijam język w rulonik, stukam nim o podniebienie wybijając jeden wspólny rytm z szaleńczym tokiem myśli o niczym i o wszystkim. Nie potrafię delikatnie ustabilizować  tego kłębka myślowego.
Tor rozpoczęty startem, zakończony metą, inaczej wyścigowy, przebiega pomiędzy POWINNAM, MUSZĘ, TERAZ, a NIE CHCĘ MI SIĘ, PÓŹNIEJ, MAM TO GDZIEŚ.
Jestem ucieleśnieniem nicnierobienia, nicniechcenia, niczego. Gdybym chciała przywalić sobie z samego rana w zęby dodałabym jeszcze na koniec tego łańcucha spasania I’m nothing, aczkolwiek nawet lubię swoje królicze kły, więc zaoszczędzę im tych katuszy i cierpień.

Odkąd pamiętam to wciąż po coś wracam, po sny, po pieniądze, po telefon, po ciebie, po torebkę, po bilety, po psa, po książki, po klucze, po ciebie, po rajstopy, po wędlinę, po szminkę, po ciebie, po siebie.
Czy tak trudno jest się zebrać ze wszystkim od razu i nie krążyć wokół własnej osi, jak wściekły bąk, jak pies z jedzeniem na grzbiecie? Czy trudno jest wyjść bez słowa, bez zawracania, trzasnąć drzwiami, zamknąć je za sobą na mosiężny klucz nie do podrobienia a następnie właśnie ten klucz wyrzucić do rzeki z głębokim korytem i szybkim nurtem?
Czy trudno jest spojrzeć sobie w oczy nie mając sobie nic do zarzucenia? Bez wyrzutów sumienia, bez pogardy dla własnej osoby, za swoje słabości? Nie wiem, nigdy nie próbowałam.- Dużo palisz w porównaniu do ostatniego razu.
- Palę tyle, co wcześniej. Lubię palić. Zapalić papierosa, to jak zapomnieć. Kiedy jestem na dnie tylko to mi zostaje. Zapalić papierosa i siedzieć cicho. To maskuje gówno. Dym z papierosa pokrywa… to gówno. Są miętowe albo waniliowe. Niektórzy takie lubią. Papieros mentolowy, papieros waniliowy, papieros czekoladowy, papieros papierosowy. Palenie chroni mnie przed szaleństwem, trzyma mnie przy życiu. Trzyma przy życiu aż do śmierci.
- Wszystko w porządku?
(2010: Les amours imaginaires)
Dusza jest bardziej tam, gdzie kocha, niż tam, gdzie żyje.

— św. Jan od Krzyża (1542-1591)“ Wiosna idzie. Można żyć! ”
— przewidywalne.soup.io 

“ Uśmiechaj się.
Wydaj wszystkie oszczędności na coś, o czym od zawsze marzyłeś.
Poznaj kogoś przypadkowego.
Odważ się powiedzieć, że kochasz.
Zmień w swoim życiu coś, czego nie lubisz.
Zrób coś dla siebie.
Niczego nie żałuj.
Całuj się w deszczu.
Nie bój się marzyć.
Rób to, co kochasz.
Objedz się żelkami tak, żeby rozbolał brzuch.
Upij się tanim winem.
Wejdź na drzewo.

"Nie marnuj życia, na czas spędzony bez siebie" ”
Ja potrzebuję kogoś, kto się dla mnie poświęci.
Kogoś, kto naprawdę będzie miał siłę i ochotę, żeby wziąć mnie za pysk, nakarmić mnie, cicho, bez pasji, bezgłośnie; bezproblemowo, bez szumów i bez sprzężeń dla mnie żyć.
— Jakub Żulczyk- Zrób mi jakąś krzywdę"Wrzucam igłę do morza
    przekłuje ci serce
    w czasie deszczu. ”
— Marcin Świetlicki


Najgorszym momentem jest ta minuta, w której wydaje ci się, że masz to za sobą, a wtedy wszystko zaczyna się od nowa, ciągle, za każdym razem, zabiera ci to oddech.

— Meredith & Christina, Grey's Anatomy.Za długo trzymaliśmy się za ręce

I poranione są nasze dłonie

          
— Tomasz Jastrun "Puste miejsca"“ mniej papierosić, mniej złośliwić, mniej opierdolingu, mniej wulgarzyć... a chuj z tym. ”“ jestem stworzona jedynie do supernaturalnej miłości postaci wymyślonych ”
— i Mishy Collinsa. Ofc

2 komentarze:

  1. chciałabym by byla już prawdziwa wiosna, bo jak narazie to deszcz pada i jest chlapa co ani troche nie poprawia mojego samopoczucia.

    bardzo ciężko powiedzieć stop. zakończyć pewne rzeczy, pozbyć się pewnych nawyków i żyć. żyć naprawdę.

    OdpowiedzUsuń
  2. najgorsze jest kiedy do czegoś wracamy. ludzie mają irytujący sposób pamiętania tego czego nie powinni. najgorzej kiedy zdajesz sobie sprawę z pewnych rzeczy, wiesz , że kiedyś coś się skończy i mimo tego nie umiesz się z tym pogodzić. ale z pewnymi rzeczami chyba nie da się pogodzić.

    OdpowiedzUsuń